דקופאז' – עבודה בתלת מימד

התאהבתי  בעבודת הדקופאז' , אותה אני מיישמת בכרטיסי הברכה שאני אוהבת להכין לאירועים שונים.
העבודה דורשת סבלנות , התמדה ודיוק.


לצורך העבודה צריך תמונת בסיס המשוכפלת מספר פעמים .
מלבד התמונה הבסיסית המשמשת כשמה כן היא לבסיס העבודה, יש צורך לשכפל את התמונה מספר פעמים , מומלץ לפחות על שלוש פעמים נוספות מעבר לבסיס.
את שלושת התמונות המשוכפלות יש לגזור בצורה מדוייקת ביותר עם מספרי גזירה עדינות, ולהדביק על התמונה הבסיסית   בעזרת מדבקות קטנות עם דבק דו צדדי כך שמתקבלת תמונה בתלת מימד.

את התמונות ניתן לרכוש עם הוראות גזירה מדוייקות כולל הוראות הדבקה  ממוספרות על פי סדר ההדבקה הרצוי.

ניתן לרכוש תמונות ולהכין כרטיסי ברכה בתלת מימד באתר של Joanna Sheen  האשה המדהימה שמהווה השראה לכל מי שמכיר אותה.  באתר של ג'ואנה תוכלו למצוא חומרי יצירה נוספים. מבחר תמונות לעבודת הדקופאז' אינן רבות אך יש לג'ואנה יתרון ברור מדוע כדאי לרכוש באמצעותה חומרי יצירה הסיבה היא שג'ואנה לא גובה דמי משלוח, וכאשר מזמינים ציוד מחו"ל תוספת המחיר למשלוח משמעותי ביותר.

חברה נוספת בה ניתן לרכוש תמונות לעבודת דקופאז' Craft & Creations נמצאת אף היא באנגליה מומלצת ביותר. אכן יש דמי משלוח אך המבחר גדול ויש אפשרות גם לרכוש כרטיסי ברכה ריקים בכל הצבעים הגדלים וסוגי נייר שונים, מעטפות  בכל הגדלים ועוד….    השירות של החברה ללא דופי.

לצורך גזירת החלקים אני משתמשת במספרים המותאמים במיוחד לעבודה  זו, אותם לרכשתי בחנות המקוונת של Joanna Sheen באינטרנט. היתרון של המספרים אלה  הוא היכולת לכוון בעזרת הברגים בצד שמאל של של המספריים כשמשחררים את הבורג מיפתח הגזירה גדל וכשרוצים ממש לגזור מקום צר וקטן מאד סוגרים את הברגים והמיפתח קטן למינימום נדרש,
כך שאפשר להגיע לרמת דיוק מעולה.

 לצורך הדבקת החלקים בשכבות משתמשים מדבקות קטנות מרובעות, או עגולות בהתאם לצורך וגודל החלקים, כמובן המדבקות הן עם דבק דו צדדי ובגובה של כ- 2 מ"מ לעיתים 3 מ"מ כדי לתת גובה בין החלקים , כך אני מקבלים את האפקט של התלת מימד, שהוא מרשים ביותר.

 

 

השולחן של יהונתן - תהליך ציור על עץ
ציור על עץ - Decorative Painting