מרתה סטיוארט – מקדמת אומנות עבודות יד, עיצוב הבית ועוד…

מי היא מרתה סטיוארט על קצה המזלג

מרתה ילידת 1941, מניו ג'רסי שבמדינת ניו יורק , הכוהנת הגדולה של עיצוב הבית, גינון, אוכל וכמובן אוהדת גדולה של אומנות עבודות היד, הכוללת בתוכה , עיצוב אלבומים עיצוב כרטיסי ברכה, תמונות דקורטיביות ושאר מגוון עבודות יד.

מרתה מעבירה סדנאות לעבודת יד בתוכנית הטלויזיה היומית שלה בארה"ב , חלק מהתוכניות הללו משודרות אצלנו בערוץ Yes Stars Base ובערוץ לוגי.

המוצרים של מרתה לעבודות יצירה שונות

1. את המוצר הראשון שברצוני לשתף אתכם   רכשתי ממש לאחרונה, הוא חדש יחסית , והוצג בתערוכה לעבודות יד שהתקיימה  בארה"ב. המוצר נקרא: All-in-one Craft Station  – ובתרגום חופשי תחנת עבודה – הכל כלול.


אכן כן בתחנת העבודה הזאת כלול כל דבר  שאפשר לחשוב עליו ושיכול להיות לעזר בביצוע עבודת Scrapbook  או כרטיסי ברכה או כל עבודת עם ניירות , חותמות, קרטונים, שבלונות להבלטה חיתוך והעתקה. אבל קיימת אזהרה שמופיעה על המוצר וכדאי לשקול את הקנייה : על המוצר ישנה אזהרה שלא הייתי מודעת לה. שני חומרים כימיים (DIDP ) ו- (DEHP)  נכללים בתוך הרכב החומר ממנו עשוי המוצר הם חומרים שעל פי מדינת קליפורניה  מסרטנים  ויש לשטוף את הידיים לאחר שימוש במכשיר.  למרות שרכשתי את המוצר החלטתי לא להשתמש בו. נראה  לי הזוי להחשף לחומרים מסרטנים כאשר יש אלטרנטיבות גם אם הן יקרות  מעט יותר אך לא מסכנות את הבריאות. מוזר בעיניי שהמדגימים
ב- YouTube לא משתמשים בכפפות.

2. המוצר השני נקרא Score  Board – לוח חריצים – משטח החריצים הזה משמש לשימוש יצירת סימון לקיפול של כרטיס בצורה מדוייקת והכפל ממש מקצועי  אין מצב שהכיפול לא יהיה מהוקצע. קל גם לסמן לדוגמא סימני קיפול של שבלונות למעטפות, או סימון לקיפול של קופסאות או צורות אחרות לקבלת צורות בעלות נפח. ללוח מצורפת עצם שאיתה יוצרים את הפס לקיפול Bone folder.

אני נעזרת רבות במכשיר במיוחד כאשר אני לוקחת כרטיס ורוצה לחלק אותו לשלושה חלקים כך שיתקבל  בצורת ספר, או כאשר אני רוצה ליצור כרטיס  מדורג עם מספר גדול של קיפולים קטנים. התוצאה שמתקבלת מאד מדוייקת ונקייה כך מתקבל כרטיס מרשים ויפה במיוחד.

 

3. למרתה סטיוארט מגוון רחב ומהנה של Punches – פאנצ'ים מחוררים עם דוגמאות נחמדות.  על הפאנצ'ים אין צורך להרחיב, הדוגמאות מעניינות עד כה לא נתקלתי בבעיה מיוחדת , ואני מאד מרוצה מהפנצ'ים שרכשתי.

FISKARS שבלונות חתוך ופנצ'ים
PaperHeart - החנות של שרית